Menopozda Saç Dökülmesi Olur mu

Menopozda Saç Dökülmesi Olur mu?

Menopoz kadınlarda genellikle 40 yaşından 50 yaşa kadar geçen süre zamanında adet kanamaların düzensizleşmesidir. Daha sonra da tamamen adetin kesilmesi anlamına gelir. Menopoz bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Zamanla ortaya çeşitli olumsuzluklar çıkması kaçınılmazdır. Kadınların menopoz döneminde karşılaştığı sıkıntıları genellikle üçüncü kişiler fark edememektedir.

Menopoz döneminde saç dökülmesi olur mu?

Menopoz Döneminde Saç Dökülmesi Olur mu?Bir çok olumsuzlukları üçüncü kişiler tarafından fark edilmese de saç dökülmesi maalesef diğer kişiler tarafından fark edilmesi normaldir. Menopoz döneminde karşılaşılan saç dökülmesi birçok kadınları rahatsız edecek durumdadır. Bu yüzden bazı hormonal değişimlerin sonucunda da saç dökülmesi gerçekleşir. Kadınlarda genel olarak saç dökülmesi belli bir bölgede değil de kafanın tüm bölgesinde gerçekleşir.

Fakat bu dönemlerde birçok kadında erkek tipi saç dökülmesi kaçınılmaz olmaktadır. Ayrıca bu dönemde özellikle beyaz olmayan saç köklerinde dökülmeler olduğu görülmüştür. Kişiler menopoz döneminde aşırı stresli olduklarından saç dökülmesi yaşamaları doğal olmaktadır. Stres saç dökülmesine katkı yapmakta olup, sonsuz bir döngü haline gelmektedir. Güzel ve bakımlı olmak isteyen bayanların ilerleyen yaşlarda geçirdikleri saç dökülmeleri kişileri oldukça fazla rahatsız etmektedir. Zaten menopoz gibi bir sıkıntılı dönem geçiren bayanlar bir de saç dökülmesi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Böyle bir durumda yapılması gereken en doğru şey bir doktora başvurmak ve çözüm yollarını araştırmaktır. Geçici olan çözüm yollarındansa kalıcı olan saç ekimi yaptırmak kişiler tarafından daha fazla tercih edilir.

Güzellik her kadın için vazgeçilmezdir. Güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak her yaştaki kadın için önemli bir unsurdur. İlerleyen yaşlarda menopoz döneminden geçen bayanlar saç dökülmesi ile karşı karşıya kaldıklarında çözüm yolu olarak saç ekimine başvururlar.

Dip not : Antalya’da FUE tekniği ile saç ekim işlemleri yapıyoruz.