FUE tekniği ile saç ekimi antalya

FUE Tekniği Neden Önemlidir?

FUE tekniği neden önemlidir? sorusuna yanıt arayalım. Micro motor yardımı ile saç köklerinin alınarak ihtiyaç bölgeye ekim yapma işlemidir. Saç köklerinin çaplarını 0.5-0.8 mm kadar azaltmaktadır. Tabi ki bundan önceki gerekli tetkikler ve analizler ile en uygun başarılı yöntemin seçilmesi gerekir.

FUE tekniği neden önemlidir?

fue tekniği ile saç ekimiFue tekniğinde özellikle ense bölgesi, iki kulak arkası öncelikli olduğunu ekleyerek eğer bu vücut bölgelerinizde yeteri kadar alınabilecek donar söz konusu değilse omuz ve göğüs bölgelerinden takviye alımlar yapılabilir. Tek tek saç nakline en uygun alanlara ekilirken, 4-5 saat gibi kısa zamanlarda operasyon tamamlanabileceği gibi daha fazla dökülmelerinin sonuçlarını kapatmak için 8-9 saat ve birkaç seanslık çalışmalarda gerekebilir. Dikiş izi, kesi, yara herhangi olumsuz bir durumun yaşanmamaktadır. Bu gibi aksiliklerin bu yöntemde olması imkansıza yakındır.

Bu süreçte sadece saç derinizde bir miktar kabuksu deri oluşmaktadır. Fakat ilk 10 gün içinde bu tamamen ortadan kalkacaktır. Santimetre kareye 30-60 arası saç kökü ekebilmektedir. Çok ileri bir teknoloji olan fue ile günde 10-12 bin arasında saç teli enjekte edilebilmektedir. Ameliyat sonrasında deri muayenesi işlemi yapılmaktadır. Derinin sağlıklı ve son durumunun anlaşılması için önemli olduğunu belirtelim. Bu tür analizler ilerisini hesaplamak için cerrah açısından kritik değerler ifade etmektedir.

FUE tekniği ile yapılacak saç ekimi operasyonundan önce, uzman görüşü alınmaktadır.  Ne gibi sonuçlara yön getireceğini duymak ve ona göre karar vermeniz önemlidir. Sonuçları iyi kavramanız için cerrahlarımız bilgisayar ortamında sizlere saç naklinden sonra bölgesel dökülmelerin ne kadarını yada tamamını kapatabileceklerini anlatırlar. 3D animasyonlar, grafikler ile de bu durumu aktarabilecekleri gibi ameliyat öncesinde sigara, alkol almamanız, ilk birkaç gün saçlarınızı yıkamamanız ve aşırı sıcak havalarda ve deniz suyuna bir süreliğine girmemeniz önemlidir.