Plastik Cerrah ile FUE Saç Ekimi

Plastik Cerrah ile FUE Saç Ekimi

Plastik cerrah desteğinde saç ektirmek çok önemlidir. Saç köklerinin vücudumuzdaki ana vazifesi saç teli üretmeleridir. Bizi ilgilendiren kısmı ise saç nakli sırasında uygun saçların oluşması açısından faydalı olmalarıdır. Profesyonel uzman tarafından bazı durumlarda şu işlemler yapılmaktadır. Saç kaybı yaşanan bölgelerde analiz süreci ilk aşama olmaktadır. Medikal tedavilerin de yardımı ile ikinci aşamaya geçilmektedir. Daha sonra da saç köklerinde yeniden saç üretmeleri için sinirsel uyarım yapılmaktadır.

Plastik Cerrah desteğiyle FUE saç ekimi

Plastik Cerrah ile FUE Saç EkimiPlastik cerrah olmasındaki önemi ise tıp eğitimi, saç ekimi alanında uzman akademik kariyer sahibi, bilimsel görüşlerini estetik açıdan saç ekiminde birleştiriyor olması ve mikro cerrahi eğitimi almış olarak birkaç ana faktöre yayabiliriz. Fue saç ekimi tekniği ise bu alanda gerek kişilerin gerekse cerrahların tercih ettiği en az acı ve hasar verebilecek tekniklerden birisidir. Diğer yöntem olan FUT yöntemi daha az tercih edilir. Genellikle kaş bölgesinde kanal açmak için kullanılan bir tekniktir. FUE yöntemini tercih edenlerin arzuladıkları saçları elde etmeleri birkaç seans ve birkaç ay içerisinde tamamen gerçekleşmektedir.

Saç dökülmesi hakkında!

Ucuz şampuanlar, ucuz saç bakım ürünlerinden kullanmayın. Sadece şekil veren fakat saçları besleme alışkanlığı içermeyen şeylerden uzak durun. Özellikle bazı alışkanlıklar, saçların dökülme ivmesini hızlandırmaktadır. Üstelik ileride ne şekilde sonuçlanacağı belirsiz bir yola girilmektedir. Süreç sonrasında saç dökülmesi sorununun kelliğe dönüşmesi ile yzleşmeniz gerekecektir. Biraz geç olsa da müdahale yapılması gereken duruma düşmüşsünüz demektir. Kısmi kellik ya da yoğun dökülmeler yaşanabilmektedir. Hastadan alınacak (2 kulak arkası) saç köklerinin uygun şekilde alınması ile nakil işlemi hazırlanmaktadır. Bu sayede hedeflenen görünüme ulaşma şansınız olmaktadır.

Unutmayın! Kişinin saç köklerindeki kalite ve uzman cerrahın el becerisi, sonuçların ne şekilde olacağına karar verecek kriterler arasında yer alıyor. Herkeste saç dökülmesi yaşanmaktadır. Ayrıca saç dökülmesi nedenlerini öğrenmek gerekmektedir. Bu nedenler öğrenildikten sonra tedavi süreci başlamaktadır. Doktorunuzdan gerekli tavsiye ve önerileri alarak hayatınızı buna göre kurgulamanız gerekmektedir. Uygulamanız gereken birkaç maddelik tavsiyeleri de eklemelisiniz. Bu sayede başarı oranının arttığını siz de fark edebileceksiniz.