Kellik Sorunu ve Çözümü

Kellik Sorunu ve Çözümü

Kellik sorunu her ne kadar erkeklere özel bir durum gibi dursa bile kadınlarda da görülmektedir. Kadın ya da Erkek fark etmeden herkes için büyük sorunlar arasında bulunmaktadır. Hastalar kafalarında bu sorunu oldukça abartmaktadır. Böyle olsa bile, bu çözümü olan bir sorundur. Hastaların bu sorunu dert etmesine gerek yoktur. Ortalama olarak 35 ve üzeri olan yaşlarda erkek kadın fark etmeden her kesimden bireylerde meydana gelebilen sorun için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Saç dökülmesinin neden olduğu bu durumu ilk başta fark ederek uygun çözüm yolları aranırsa bu sorun olmaktan çıkarak sizlerin dertleriniz arasından yok olur.

Erkeklerde saç eksilmesi ve kellik sorunu

kellik sorunu ve çözümüErkeklerde kellik daha çok 35 ve üzeri olan yaşlarda gözlenir. Bu durum bazen genetik yapılardan dolayı meydana gelirken bazen de kişilerin hormonlarından gözlenir. Erkeklerin salgılıyor olduğu erkeklik hormonu, androjen adeta saçın dökülmesine bire bir olarak etki etmektedir. Androgenetik olarak bilinen bu sorun için aslında bilinen üç farklı etkeni de bulunmaktadır.

Kelliğe Neden Olan Faktörler

  • Genetik: Eğer erkekler genetik materyalleri taşıyorsa o kişide kellik meydana gelmektedir. Erkeklerde kelliğin en büyük nedeni o geni taşıyan kromozomların çekinik olarak değil de baskın olarak bulunmasıdır. Bundan dolayı meydana gelmesi gözlenmektedir. Her ne kadar erkeklerde oluşan kellik sorunu anneden geçtiğine inanılıyor olsa bile hem anneden hem de babadan eşit olarak geçiyor.
  • Kelliğe neden olan bir durum da hormonlardır. Hormonlar yaş ve stres ile birleşince erkeklerde kellik sorununun ortaya çıkmasına neden olur. Tabi ki bu durum sadece erkeklerde olmakla kalmayıp kadınlarda da büyük bir sorun haline gelmektedir. Aynı durumdan dolayı sadece erkeklerde değil kadınlarda da kellik sorunu meydana gelmektedir.
  • Üçüncü faktör tabi ki de yaşlanma olmaktadır. İnsanların sadece bedenleri değil tüm bedensel fonksiyonları da yaşlanmaya başlar. Bundan dolayı kişilerin saç diplerinde bulunan kıl kökleri incelir. İncelen kıl kökleri sayesinde saçlar dökülmeye başlar.

Bedensel görünüm sırasında oldukça önemli olan saçların gerçekten de dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için sorun olmaktadır. Üstelik saçların geri gelmesi için farklı yöntemler uygulayarak kellik sorunu artık ortadan kaldırılmaktadır. FUE tekniği ile saç ektirmek en kalıcı çözümdür.