FUE saç ekimi nedir Antalya FUE saç Ekim İşlemi

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin birçoğu hep saç ektirme hayalleri gütmektedirler. O nedenle de birçok kişi için bilgilendirici olacağına inandığımız FUE saç ekimi konulu bu yazımız ile katkı sağlamak istiyoruz. Saç ekim süreci operasyondan bir süre önce başlamaktadır. Operasyon günü ise sınırlı uyuşturma sayesinde acısız bir şekilde işlem yapılmaktadır.

fue tekniği ile saç ekimiKişilerde genetik olarak kulak üstlerindeki saçlar dökülmezler. Bu bölgeden alınan saç kümecikleri kliniklere göre farklılık gösteren yöntemlerle alınarak özel solüsyonlar içerisinde beslenmektedir. Ayrıca, Saç ekimi esnasında cerrahi motorlar kullanılır. Asıl önemli olan da bu motorlardır zaten. Daha az iz bırakan bir yöntem olarak karşımıza çıkan yeni saç ekim yöntemleri de bulunmaktadır.

Fue saç ekimi aşamaları hakkında

Fue saç ekimi işleminde aynı seansta 5000 saç kökü alabilmektedir. Ancak operasyonu yapan kişilerin tecrübesi buradan önemlidir. Çünkü 5000 saç kökü tecrübeli bir hekim tarafından alındığında bu kökler ikili, üçlü yada dörtlü olabileceğinden ekilen saç teli sayısı oldukça fazla olabilmektedir. Fue saç ekimin başlamadan hasta fotoğraflanmalıdır. Bu sayede operasyon planı hazırlanmaktadır.

Bu aşama işinin ehli bir uzman tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda ise görsel olarak olumlu sonuçlar elde edilememektedir.

Fue saç ekiminde bir diğer aşama ise toplanmış olan saç köklerinin açılan saç kanallarına yerleştirme aşamasıdır. Bu aşama oldukça hassasiyet gösterilmesi gereken bir süreçtir. Ekim işleminin son aşamasıdır. Çünkü bir sonraki aşamada sadece özel losyonlarla temizlik yapılmaktadır. Gerekli bilgilendirmeler sonrası hiç beklemeden saç ekimi yaptıran kişi evine dönebilmektedir. Her durumda saç ekimi yapılması mümkün olmamaktadır. Yani doktorların eşliğinde saç ekimi yapılabilecek durumlar da belirlenebilmektedir.