Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmaktadır

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Erkeklerde ve kadınlarda saç ekimi ve sonrası yaşanan sorunlar ile yapılacaklar hakkında biraz bilgi verelim.

Saç ekimi öncesi ve sonrası yaşananlar

Vücudunuz, sizler için değerlidir ve kendinize göre sağlıklı ve verimli olan tekniği seçmeniz gerekir. Bu hayatın her alanında değişmez ve prensip haline getirilebilecek bir durum olduğunu biliyoruz. Söz konusu saçlarınız ise dökülmeleri engellemek için, çeşitli bakım kremleri, saç çıkaracağını vaat eden yağlar, çeşitli pahalı köpükler artık “bu işin böyle olamayacağını” kendinize söylettiriyorsa, etkili bir çözüm önerisinde senelerin verdiği tecrübe ile ilerlediğimiz tekniklerden yararlanmanızı mutlaka öneriyoruz.

Saç dökülmesi nedir?

saç ekimi öncesi ve sonrasıBu sorunun içeriğinde merak etdilen bazı şeylere hemen cevap vermek istiyoruz. Saçlarınız, vücudun pek çok bölgesinden alınmaktadır. Fakat etkili olanı ve dökülme ihtimalinin yok denecek kadar az olacağı bölge ise ense saç köklerinizdir. Çünkü bu bölgeler Dihidro Testesteron (dht hormonuna karşı duyarlı olmaması) özelliği taşır. Daha açık yazarsak eğer dökülmelere karşı hassas bölge değildir.

Ensenin haricinde kol ve bacak bölgesinden de ihtiyaç halinde kökler alınmaktadır. Buralardan da ekim işleminde yararlanılmaktadır. Ameliyat süresi genelde 6-8 saat sürebilmektedir. Fakat bunu kişiye yapılacak operasyonun boyutuna göre artabilecek, azalabilecek ya da birkaç parçaya bölünebileceğini de belirtmek isteriz. Bunun için özverili olarak hekimlerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Deneyimsiz doktorlar tarafından bu işlemin yapılması sonucunda, bazı haberlerde üzücü makaleler okuduğumuzu da bilmenizi istiyoruz. Bu sebeple, gür ve canlı saçlara sahip olmak için uzman kişileri tercih etmelisiniz.

Operasyonla saç ekimi yaptırdıktan sonra süreç nasıl devam etmektedir?

Saç ekiminden sonra ise ilk 4-6 hafta (1-1,5) süre zarfında aşırı sıcak, güneşli havalarda dışarı çıkmamaya özen göstermeniz faydanıza olacaktır. İlk 2 hafta için ise saç spreyi, jöle tarzında saç şekillendirici ürünleri kullanmanızı biz önermiyoruz. Saçlarınızın güçlenmesini etkileyecek bir özellik ise ense köklerinden alınan saçlar ile, diğer saçlarınızın daha canlı olmasının sağlanmasıdır. Daha fazla bilgi için şirketimiz ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Kısaca saç ekimi ve sonrası hakkında bilgi vermeye çalıştık. Hair-Med olarak sağlık sektörüne on yıllardır hizmet vermekteyiz. Antalya’da sağlık merkeziyiz. Çözüm arıyorsanız alternatiflerden birisiyiz. Bize ulaşın!