Kaş ekimi nasıl yapılır

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminde olduğu gibi kaş ekimi içinde yine FUE tekniği kullanıyor. Bu teknikte ense kökünden alınan tüyler sayesinde gerekli tedavi uygulanıyor. Kısa süren seanslar ile birlikte sancısız bir tedavi süreci de sizleri bekliyor diyebiliriz. Tek tek alınan kökler, açılan yuvalara entegre edilmektedir. Daha sonra bu yuvalar tek tek kapatılmaktadır.

FUE Tekniği ile kaş ekimi nasıl yapılmaktadır?

fue tekniği ile kaş ekimiSaç ekimi ile fazlasıyla benzer bir tedavi yöntemi olan kaş ekiminde Fue yönteminin tercih edilmesinin en büyük nedeni yara izi kalmıyor olmasıdır. Bu yöntem ile kaş ektiren çok sayıda hasta olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Genellikle kadınların sayı olarak daha fazla olduğunu da belirtmek yanlış olmaz. Canlı saç kökü ya da kıl kökü bulunuyorsa tedavinin yapılması gayet kolay bu yüzden sizleri sıkıntıya düşürecek bir süreç olmadığını da belirtmekte fayda var.

Kaş ekiminin yapılmasında FUT yöntemi hiçbir şekilde tercih edilmiyor çünkü hem yara izi, hem de toplu alım olduğu için açıkçası dar alanda çok etkili olmuyor ve daha zahmetli yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Fue yönteminden daha önce bahsetmiştik. Bu yöntem ile birlikte sizler de daha sağlıklı ve daha doğal kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş ekimi nasıl yapılır sorusunun ötesine geçelim. Ekim sonrasında herhangi bir sorun yaşar mıyız? gibi sorular çok fazla soruluyor. Kısa da olsa bu soruya cevap verelim istiyoruz. Kaş ekimi sonrasında hiçbir sorun yaşamayacağınızın garantisini verebiliriz.